Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Orientační běh

Zveme všechny nové zájemce, chlapce a děvčata z 2. až 5. tříd na jeden z nejkrásnějších sportů, kde se kombinuje pohybová aktivita se strategickým myšlením.

Program: Na podzim a na jaře (září-říjen, duben-červen) trávíme čas venku (např. cvičák, u Kapličky, v lese v Lidových Sadech) vždy od 16:30 - 18:00 hod. V době zimních a „kratších“ dní, od listopadu do března, se scházíme v tělocvičně vždy na hodinku - od 16:30 do 17:30

Kromě pohybu (pro začátek je to spíše zábava, pomalý klus či procházkové tempo), se děti budou učit orientovat v terénu, naučíme je pracovat s mapou i buzolou, samostatně se rozhodovat, fair play a pomoc ostatním. Naučí se mít kladný vztah k přírodě. V zimním období na ně čekají různé hry v tělocvičně, teoretické řešení logických úloh spojené s orientací a mapou. Teoretické seznámení s mapou a mapovými značkami.

Během roku budou pořádány víkendové akce s tréninky v terénu i závody pro začátečníky, kde jsou samozřejmě vítáni i rodiče. Dále se děti (možno i s rodiči) budou účastnit závodů, které se pořádají v okolí (Liberec, Chrastava, Turnov…).

V ceně kroužku není zahrnuto jízdné, jedeme-li mimo Ruprechtice (rodiče budou vždy včas dopředu informováni).